Lajme dhe ngjarje

Të rejat dhe ndodhitë e fundit nga Akademia Evolucion

Konkurs
Akademia Evolucion shpallë konkurs për regjistrimin e studentëve në programet MASTER për vitin akademik 2016/2017.
Akademia Evolucion shpallë konkurs për regjistrimin e studentëve në programet MASTER për vitin akademik 2016/2017. Programet Master në Akademinë Evolucion janë të Akredituara nga Agjencia e Kosovës për Akreditim, zgjasin 2 vite studimi dhe përmbajnë n&eum…
LAJME, NGJARJE
SHPERNDAJE
Hapësira te Termokosi për pak kohë kthehet në Galeri arti
Studentë të Akademisë Evolucion në bashkëpunim me studentë të Universitetit “Mimar Sinan” në Turqi, do të ekspozojnë punimet dhe teknikat e tyre në një hapësirë mjaft të veçantë në Prishtinë. Akademia Evolu…
LAJME, NGJARJE
SHPERNDAJE
Vizitë studimore në Ciao Berto
Vizitë studimore në Ciao Berto . Studentët e programit Bachelor të dizajnit të enterierit, vizituan fabrikën dhe qendrën e rë të prodhuesit të mobiljeve CiaoBerto. Gjatë kësaj vizite, studentët panë nga afër proceset e punës në di…
LAJME, NGJARJE
SHPERNDAJE
Akademia evolucion dhe down syndrom kosova
Akademia "Evolucion" dhe studentët e dizajnit të modës po përgatitin koleksionin për fëmijët e prekur me Sindromin Down. 
2015-01-02
LAJME, NGJARJE
SHPERNDAJE
Rrëfen Enkelejda Shatri,ja si arrita të bëj një karrierë të suksesshme në Kosovë
asdasdads
2015-01-15
LAJME, NGJARJE
SHPERNDAJE
Vizitë studimore në Akademinë e Filmit Marubi (Tiranë), KLAN TV, ABC NEWS
Studentët e Akademisë Evolucion më datën 10.05.2013 udhëtuan për në Shqipëri ku vizituan Akademinë e Filmit “Marubi”, aty u priten nga regjisori Kujtim Çashku. Ndër tjerash ata vizituan edhe televizionet KLAN, ABC NEWS dhe Kompaninë Filmike Audio…
2014-11-06
LAJME, NGJARJE
SHPERNDAJE
Ekspozita e studentëve 2013
 Ju ftojmë të merrni pjesë në Ekspozitën e studentëve të ShLPA Evolucion e cila do të hapet me datën 05 korrik 2013 në ora 19:00 në Parkun Arkeologjik, afër Muzeut të Prishtinës. Ekspozita do të shfaqë punën kreative të stude…
2015-01-16
LAJME, NGJARJE
SHPERNDAJE
Dokufest 2014 mirëpret studentët e arteve mediale
Veton Nurkollari, drejtori artistik i Dokufestit, më 22 Janar 2013, dha një ligjëratë mysafire para studentëve të arteve mediale në Akademinë Evolucion. Nurkollari rrëfeu para studentëve historinë e Dokufestit, duke shpalosur disa nga aspektet esenciale që e k…
2014-12-12
LAJME, NGJARJE
SHPERNDAJE
Ekspozite e studentit Faton Tmava
Në Milano të Italisë organizohet java e dizajnit industrial dhe dizajnit të mobileve. Ky organizim bëhet nga dy kompani shumë të njohura në botë, Isalone dhe Fuorisalone. Studetit Faton Tmava firma Secondome i ka bërë ftesë që ti dizajnojë një s…
2014-12-19
LAJME, NGJARJE
SHPERNDAJE
“Çaj Rusi” nderohet- Çmimi i publikut ne “Gjakova Film Festival”
“Çaj rusi”, me regji të Valmir Tertinit dhe Arbër Jasharit ka fituar cmimin e publikut ne “Gjakova Film Festival”..Me këtë rast juria profesionale e festivalit e përbërë nga Mevlan Shanaj, regjisor, Naser Shatrolli, skenarist, Kritik, Raimonda Bulku, akt…
2014-12-04
LAJME, NGJARJE
SHPERNDAJE